Szkolenia dla opiekunów osób starszych w Niemczech

Opiekunowie osób starszych, szczególnie na początku swojej pracy w opiece w Niemczech, spotykają się z nowymi sytuacjami i problemami. Jednak pytania mają prawo mieć również bardziej doświadczone osoby.

 

Część wątpliwości ma związek z niemieckimi regulacjami prawnymi i inną niż w Polsce organizacją służb medycznych. Nowością dla opiekunów z Polski jest styczność z Patientenverfügung (testamentem życia) i Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwem prewencyjnym) czy też gesetzlicher Betreuer (opiekunem prawnym). Poza dylematami wynikającymi z niemieckich rozwiązań w zakresie samostanowienia podopiecznych, w pracy opiekunów pojawiają się również kwestie związane ze specyfiką opieki nad osobami chorymi na demencję. Wśród nich wymienić można: reagowanie na próby wręczania prezentów czy też formy zwracania się do podopiecznych z otępieniem.

 

To właśnie te tematy opiekuńcze zostały już omówione w ramach projektu szkoleniowego CareWork – „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Na uczestników czekają jeszcze kolejne kursy, których celem jest nie tylko przekazanie wiedzy, ale również umożliwienie wymiany poglądów. Opiekunowie osób starszych mogą bowiem na żywo dzielić się swoimi opiniami i zadawać pytania prowadzącej szkolenie ekspertce.

 

Relacje ze szkoleń można zobaczyć na kanale CareWork na YouTube. Wszystkie materiały szkoleniowe dostępne są w aplikacji CareWork.

Zarządzanie budżetem domowym przez opiekunów osób starszych w Niemczech (Haushaltsgeld)

W maju odbyło się szóste już szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Dotyczyło ono pozornie błahej kwestii zarządzania pieniędzmi powierzonymi na prowadzenie domu. Jak jednak pokazało e-spotkanie z opiekunami, jest to temat, który budzi wiele kontrowersji. Umiejętne dysponowanie środkami przeznaczonymi na codzienne potrzeby – zakup produktów spożywczych, lekarstw, kosmetyków i chemii gospodarczej nie jest wcale łatwym zadaniem. Zdarza się, że zasady wydawania budżetu, zakupu konkretnych artykułów i rozliczania się z wydatków powodują nieporozumienia. Właśnie dlatego warto wiedzieć, co może ułatwić zarówno gospodarowanie budżetem, jak i rozmowy o Haushaltsgeld.

 

W trakcie szkolenia omówiono przede wszystkim podstawowe zasady, którymi warto kierować się przy wydawaniu Haushaltsgeld. Nie zabrakło również przydatnych wskazówek dotyczących przechowywania pieniędzy i dokumentowania wydatków, a także praktycznych porad związanych z komunikowaniem się na temat przeznaczenia budżetu i przekazywania swoich sugestii na ten temat.

Relacja ze szkolenia o Haushaltsgeld

Zarządzanie budżetem domowym – zakres szkolenia:

 

- Umiejętne zarządzanie powierzonymi na prowadzenie domu pieniędzmi
- Rozliczanie się z wydatków
- Zakupy spożywcze
- Komunikacja
- Zakup środków higieny osobistej
- Uczciwość
- Przydatne porady – co warto?

 

Zapraszamy do obejrzenia nagrania:

 

 

Autorem prezentacji jest CareWork Sp. z o. o. Sp. k. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części wymaga wskazania autora.

 

Kolejne szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” już wkrótce!

 

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami
Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.