Czwarte szkolenie CareWork dla opiekunów już 20 lutego

Kolejne e-szkolenie CareWork będzie dotyczyć, ważnej z punktu widzenia etyki w zawodzie opiekuna osób starszych i niesamodzielnych, kwestii przyjmowania upominków i prezentów od podopiecznych. W Niemczech, w opiece nad osobami starszymi zwraca się szczególną uwagę na równe traktowanie i niewykorzystywanie słabości i nieświadomości podopiecznych. Naczelną zasadą jest zakaz przyjmowania prezentów od osób, które są zależne i mogą podejmować decyzje pod wpływem choroby lub ze strachu, że nie otrzymają pomocy. Jest to temat na tyle ważny, że istnieją regulacje prawne - zarówno ustawy, jak i wewnętrzne regulaminy, dotyczące przyjmowania upominków przez pracowników domów opieki oraz służby medyczne.

 

Przyjmowanie prezentów od osób z demencją

Mimo, że przepisy te nie dotyczą opiekunów z Polski, którzy pracują w domach podopiecznych, należy mieć świadomość, że osoby chore na demencję mają zaburzone funkcje poznawcze (osądu, myślenia, planowania, organizowania, ogólnego przetwarzania informacji) i zburzenia pamięci, co bez wątpienia ma wpływ na ich zachowanie – również te związane z okazywaniem wdzięczności. Mając świadomość nierzadkich wątpliwości opiekunów osób starszych w Niemczech, podczas szkolenia CareWork, prowadząca Dorota Lewandowska wyjaśni z czego wynikają niemieckie przepisy i co mają na celu; jakimi zasadami powinni kierować się opiekunowie osób starszych i jak powinni reagować w sytuacji próby wręczania prezentów, aby nie urazić podopiecznych i nie narazić się na nieprzyjemności i problemy oraz czy są upominki, które wypada przyjmować.

Cykl „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”

Szkolenie CareWork na temat przyjmowania prezentów przez opiekunów seniorów odbędzie się w ramach cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”, który poświęcono ważnym tematom etyczno-prawnym, z którymi spotkać mogą się na co dzień osoby zajmujące się opieką nad seniorami.  W ramach e-kursów dotychczas omówione zostały takie zagadnienia jak: Patientenverfügung (testament życia) i Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne) oraz gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny).

Bezpłatny udział dla zarejestrowanych

Projekt ma na celu przekazanie wiedzy w przystępny sposób. Dodatkowo, po każdej prezentacji z komentarzem specjalisty, przewidziano czas na wyjaśnienie wątpliwości uczestników. Elektroniczna formuła sprawia, że w szkoleniach może uczestniczyć każdy – bez względu na miejsce pobytu. Wystarczy przesłać swoje zgłoszenie na adres: marketing@carework.pl. Udział w szkoleniach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona i o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

 


20 LUTEGO
START: godz. 20:00

 

WAŻNE

Zgłoszenia na adres: marketing@carework.pl
Zapisy trwają do: 14 lutego
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Letnia premia w CareWork!

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Skorzystaj z naszej oferty i zarób nawet 200 EUR netto dodatkowej premii! Szczegóły w naszych biurach - polecamy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Relacja z e-szkolenia: Patientenverfügung (testament życia)

Relacja z e-szkolenia: Patientenverfügung (testament życia)

Na początku października odbyło się pierwsze e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Omówiony został temat Patientenverfügung, czyli testamentu życia.

Relacja z e-szkolenia: Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne)

Relacja z e-szkolenia: Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne)

Kolejne e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” dotyczyło Vorsorgevollmacht, czyli pełnomocnictwa prewencyjnego. Zobacz relację.

Relacja z e-szkolenia: gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny)

Relacja z e-szkolenia: gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny)

Trzecie już e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” dotyczyło funkcjonowania opiekuna prawnego (gesetzlicher Betreuer). Relacja jest już dostępna!

CareWork zaprasza na szkolenia

Już wkrótce e-szkolenia z CareWork

Już w październiku startuje otwarty cykl szkoleń on-line „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Ciekawe tematy, najważniejsze zagadnienia praktyczne, dużo wiedzy w przystępnej formie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.