Praca w Bawarii dla opiekunek osób starszych

Planujesz podjąć nową pracę? Interesuje cię zatrudnienie w opiece w Niemczech, lecz nie wiesz, do jakiego miasta się wybrać? Zobacz, jak się żyje i pracuje w Bawarii! Przekonaj się, że jeden z największych niemieckich krajów związkowych, to doskonałe miejsce do pracy dla opiekunów osób starszych.

 

Bawaria - miejsce idealne do pracy i… na wycieczkę

Najbardziej wysuniętym na południe krajem związkowym Niemiec, słynącym z ponadprzeciętnej gościnności, dziedzictwa kulturowego, wspaniałych tradycji i bogactwa naturalnego jest właśnie Bawaria. Miejsce wymarzone zarówno do pracy, jak i odpoczynku. Pozbawiona wielkomiejskiego zadęcia i wszechobecnego pośpiechu, spokojna, a zarazem bogata w obyczaje, licząca ponad 12 milionów mieszkańców kraina, z monachijską stolicą, stanowi świetne miejsce do pracy na stanowisku opiekunki osób starszych w Niemczech. Duży wybór ofert sprawia, że Bawaria chętnie wybierana jest jako główny kierunek wyjazdowy.

 

Bawaria, czyli niezwykle malownicza kraina leżąca u podnóży Alp

Bawaria ma bardzo ciekawą historię. Wywodząca się z plemienia Bawarów, na przestrzeni wieków była kolejno księstwem, królestwem i monarchią, a następnie została wcielona do Cesarstwa Niemieckiego. W XX wieku weszła w skład Republiki Federalnej Niemiec, gdzie do dziś funkcjonuje jako jeden z 16 krajów związkowych. Region bawarski podzielony jest na 7 rejencji. Każda chwali się własną, nieco odmienną kulturą i zwyczajami oraz charakterystycznym akcentem językowym.

 

Krajobraz Bawarii można podzielić z kolei na 4 zasadnicze regiony: Alpy Bawarskie, Przedgórze Alpejskie, Średniogórze Wschodniobawarskie i Progi Szwabsko-Frankońskie. Każdy szczyci się innymi atrakcjami i niezwykłym dobrobytem przyrody. Zapierające dech w piersiach Alpy Bawarskie ze szczytem Zugspitze, stanowią najwyższą niemiecką górę, a Przedgórze Alpejskie posiada licznie rozmieszczone, bajecznie piękne jeziora. Średniogórze Wschodniobawarskie skrywa pierwszy niemiecki park narodowy. Progi Szwabsko-Frankońskie składają się między innymi ze świetnie prezentujących się urokliwych wyżyn, pięknych jur, zjawiskowych wzgórz i barwnych dolin.

 

Atrakcje turystyczne Bawarii

Tętniące życiem, magiczne miasta wchodzące w skład Bawarii oferują swoim turystom nie tylko wspaniałą architekturę, ale także malownicze krajobrazy, ciekawą kulturę i wieloletnie tradycje. Wśród najbardziej znanych, wartych odwiedzenia miejsc w Bawarii wymienić należy, chociażby Zamek Neuschwanstein, jezioro Eibsee, Monachium czy Rothenburg ob der Tauber. 

 

Widok na zamek Neuschwanstein w Bawarii
Wizytówka regionu, zamek Neuschwanstein, gwarantuje prawdziwie bajkowe widoki

 

Zamek Neuschwanstein to swoista wizytówka Bawarii i zarazem jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w tym regionie. Nazywany również zamkiem Disneya, położony jest w niezwykle malowniczej scenerii, która zmienia się wraz z nadejściem kolejnych pór roku. Zimą wygląda niczym bajeczna twierdza, jesienią otulony jest tysiącem wielobarwnych liści, a wiosną i latem zachwyca zielenią w wielu odcieniach. Najbardziej znany niemiecki zamek można podziwiać nie tylko z zewnątrz, ale również i w środku.  

 

Otoczone górami, odznaczające się niezwykłą turkusową barwą jezioro Eibsee, położone jest u stóp Zugspitze. Uznawane za jedno z najpiękniejszych akwenów wodnych w Bawarii, można podziwiać z wielu stron za sprawą specjalnej ścieżki widokowej. Zachwycające okoliczności przyrody i piękne widoki obserwować można także z lotu ptaka – wystarczy skorzystać ze znajdującej się w pobliżu stacji kolejkowej.

 

Będąc w Bawarii, nie sposób pominąć wizyty w Monachium. Jedno z największych niemieckich miast określane jest w wielu rankingach jako najlepsze do życia w Europie. Nie tak tłumne, jak Berlin, stanowi świetną bazę zarobkową i… turystyczną. Odbywający się tu rokrocznie festiwal Octoberfest przyciąga piwnych smakoszy z całego kontynentu. Monachium to nie tylko stolica Bawarii i piwa, ale także mekka niemieckiej piłki nożnej i miejsce kultu motoryzacyjnej marki BMW.

 

A dla największych miłośników świątecznych klimatów Norymberga przygotowuje każdego roku specjalny jarmark. Na organizowanym w okresie zimowym świątecznym targu, można zaopatrzyć się nie tylko w prezenty pod choinkę, ale także lokalne smakołyki, artystyczne rękodzieło, regionalne trunki i bożonarodzeniowe ozdoby.

 

Z kolei dla romantyków znakomitym miejscem może okazać się Rothenburg ob der Tauber. Prawdziwa perełka na mapie Bawarii kryje w sobie piękne, kolorowe kamieniczki, usytuowane w wąskich, klimatycznych uliczkach. Niezwykły charakter miejsca tworzą także oryginalne, kute szyldy i przepiękny rynek z gotyckim ratuszem i fontanną św. Jerzego w tle. Miasteczko można podziwiać także z góry, wchodząc na miejskie mury. Będąc w Rothenburgu, szczególnie pod koniec roku, warto odwiedzić też Muzeum Bożonarodzeniowe.

 

Rothenburg ob der Auber - rynek z typowo bawarską zabudową
Rothenburg ob der Tauber to wyjątkowo klimatyczne miejsce - doskonałe na wycieczkę we dwoje

 

Czy warto podjąć pracę jako opiekun osób starszych w Bawarii?

Bawaria daje wiele możliwości zawodowych. Składająca się z wielu dobrze rozwiniętych miast, gwarantuje opiekunom osób starszych bardzo dobre warunki finansowe i bytowe. Wśród ofert skierowanych do pracowników z zagranicy, odnaleźć można zarówno propozycje pracy czasowej, jak i stałej.

 

Dłuższe zlecenia przeznaczone są z zasady dla bardziej doświadczonych pracowników, choć niektóre oferty pracy stałej nie wymagają wcześniejszego przygotowania zawodowego. Decydując się na podjęcie pracy w tym zawodzie, warto jednak odpowiednio się do wyjazdu przygotować. Wiedza teoretyczna zdobyta na kursach i szkoleniach może okazać się zbawienna w wielu sytuacjach – np. podczas nagłego zasłabnięcia, omdlenia, czy we współpracy z osobami chorymi.

 

Zlecenia okresowe to idealna forma zatrudnienia dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w tej branży, jednak nie są pewne, czy poradzą sobie na danym stanowisku. Rodziny osób starszych najczęściej poszukują dodatkowych pracowników w okresach świątecznych i podczas wakacji, kiedy to stali opiekunowie wracają do kraju na swoje urlopy. Praca sezonowa to także znakomita forma dorobienia dla osób, które z racji wykonywanego zawodu lub podejmowania nauki, mają sporo wolnego czasu. Dlatego też letnie i świąteczne zlecenia chętnie podejmowane są przez nauczycieli czy studentów.

 

Opiekunka osób starszych w Bawarii - zarobki

Biorąc pod uwagę wynagrodzenie finansowe, Niemcy wciąż wypadają na tym tle lepiej niż Polacy – również w branży opiekuńczej. Wciąż niedostatecznie doceniany w naszym kraju zawód jest od wielu lat niezwykle pożądany przez naszych zachodnich sąsiadów. Opiekunowie z Polski cenieni są za swoją pracowitość i oddanie, a także przyjazny stosunek do podopiecznego. Wysiłek i trud pracy Niemcy wynagradzają bardzo dobrą pensją, która z reguły wynosi w przeliczeniu „na rękę” średnio ok. 1500 euro/miesiąc. Zazwyczaj osobom, które zajmują się dwoma seniorami jednocześnie, tym znającym perfekcyjnie język lub posiadającym bogate doświadczenie zawodowe, proponowane jest wyższe wynagrodzenie sięgające nawet 1800 euro.

 

Opiekunka czytająca książkę seniorce
Praca jako opiekunka osób starszych w Bawarii to szansa na atrakcyjne wynagrodzenie i bardzo dobre warunki pracy

 

Poza satysfakcjonującym wynagrodzeniem, opiekunki zatrudniane przez niemieckie rodziny mogą liczyć na przyjazne warunki pracy i życia. Bawaria słynie z bogatej, różnorodnej kultury i pięknych widoków, które można podziwiać w czasie wolnym od pracy.

 

Praca opiekunka osób starszych w Bawarii i okolicach - CareWork

Oferty pracy w CareWork przeznaczone są dla opiekunów osób starszych, którzy zdecydowali się na wyjazd za granicę. Jako doświadczona firma opiekuńcza zapewniamy terminowe opłacanie wszystkich wymaganych składek. Każdemu zleceniobiorcy gwarantujemy umowę stanowiąca źródło bezpieczeństwa wynagrodzenia i pewności zatrudnienia przez konkretną rodzinę. Dodatkowo proponujemy specjalne premie – np. wakacyjną, świąteczną, za polecenie opiekunki.

 

W swojej bazie posiadamy oferty pracy w różnych niemieckich lokalizacjach, w tym także w Bawarii i jej okolicach. Pomagamy opiekunom zorganizować wyjazd i zapewniamy wsparcie na miejscu podczas wykonywania zlecenia.

 

Jeśli jesteś zdecydowany podjęciem pracy jako opiekun osób starszych w Niemczech – zgłoś się do nas koniecznie! Znajdziemy ogłoszenie dopasowane do twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań finansowych.

 

Anna Adamczyk

Anna Adamczyk

W firmie CareWork pracuje już 7 lat. Swoją karierę rozpoczynała od stanowiska rekruterki, ale szybko awansowała na kierownika działu rekrutacji i szkoleń. Z wykształcenia pracownik socjalny, z zamiłowania specjalistka od kontaktów z ludźmi. Niejedna z współpracujących z nami opiekunek miała okazję przekonać się, jak profesjonalnie i z uśmiecham na twarzy realizuje swoje obowiązki.

 

Premia wielkanocna w CareWork - nawet 200 euro netto!

Planujesz wyjechać do pracy na Wielkanoc? Skorzystaj z naszej oferty i zarób nawet 200 EUR netto więcej! Szczegóły w naszych biurach. Polecamy!

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Praca opiekunki osób starszych we Frankfurcie

Praca opiekunki osób starszych we Frankfurcie

Zastanawiasz się, jakie miasto zapewnia dobre perspektywy opiekunkom osób starszych w Niemczech? Jeśli chcesz zakosztować wielkomiejskiego życia, poznać tamtejsze tradycje i kulturę, polecamy Frankfurt. Sprawdź, dlaczego jest to atrakcyjne miejsce dla opiekunek.

Praca w opiece nad osobami starszymi - Monachium

Praca w opiece nad osobami starszymi - Monachium

Szukasz pracy jako opiekun osób starszych? Zastanawiasz się nad podjęciem pracy za granicą? Sprawdź, co do zaoferowania opiekunom ma Monachium! Poznaj charakterystykę pracy z seniorami i dowiedz się, ile możesz zarobić, podejmując tego typu zlecenie w Niemczech.

panorama Berlina widziana z góry

Praca opiekunki osób starszych w Berlinie

Chcesz rozpocząć pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Zastanawiasz się, gdzie najlepiej szukać zleceń? Sprawdź, dlaczego Berlin jest atrakcyjnym miejscem dla opiekunek.

Wsparcie opiekunki przez firmę

Wsparcie opiekunki przez firmę

O tym, jak ważne jest wsparcie podczas wyjazdów do pracy w zagranicznej opiece, przekonał się chyba każdy, kto choć raz zdecydował się na takie zlecenie. Warto wiedzieć, że podejmując współpracę ze sprawdzoną agencją lub firmą opiekuńczą, zyskujemy nie tylko gwarancję legalności pracy czy...