Opiekun z sercem na dłoni

Opieka to praca dla drugiego człowieka, która wymaga wiele dobra. Bez wątpienia opiekunowie seniorów to osoby wyjątkowo cierpliwe i troskliwe, które w swojej pracy wykazują się dużym zaangażowaniem. Wykonując swoją prace nie ograniczają się jedynie do wykonywania swoich obowiązków zgodnie z umową, ale mają dużo inicjatywy. Okazują wiele ciepła i starają się, aby osoby starsze czuły się w swoim domu i w ich towarzystwie komfortowo i bezpiecznie. Często dbają nich, jak o bliskie sobie osoby. Taka postawa bezdyskusyjnie zasługuje na szacunek.

Opieka – odpowiedzialne zajęcie

Dzięki pracy opiekunów osób starszych rodziny podopiecznych mogą czuć się spokojne. Mając pewność, że senior jest pod dobrą opieką, nie muszą zamartwiać się o jego codzienność. Wbrew obiegowym opiniom Niemcy bardzo doceniają to wsparcie. Dostrzegają wysiłek polskich opiekunów i zdają sobie sprawę, że opieka nad członkami ich rodzin to trudne i odpowiedzialne zajęcie.

Pozytywne opinie o pracy opiekunów

Wiemy, że opiekunom CareWork za ich ciężką pracę na rzecz osób starszych i niesamodzielnych, należą się szczególne wyrazy uznania. Tym bardziej, jesteśmy dumni, gdy otrzymujemy pozytywne opinie dotyczące ich pracy.

 

Otrzymaliśmy właśnie kolejną spontaniczną wiadomość od rodziny naszej podopiecznej, która niestety ze względu na zły stan zdrowia wymaga wiele troski. Rodzina seniorki w wysłanej do nas informacji podkreśla, że Pani Anna jest dla nich ogromną pomocą i bardzo cenią jej wsparcie. Miłym akcentem jest również napisane w języku polskim krótkie podziękowanie na końcu wiadomości.

 

Cieszymy się, że Pani Anna jest gronie naszych współpracowników. To wspaniale, że swoją dobrą pracą buduje nie tylko pozytywny wizerunek CareWork, ale ogólnie opiekunek i opiekunów w Niemczech.

 

Frau Anna hilft uns sehr. Meine Mutter kann fast gar nichts mehr essen und schläft mehr, als daß sie wach ist.

Frau Anna bereitet immer wieder Kleinigkeiten auf einen Teller, damit immer etwas am Bett steht.

Außerdem ist Frau Anna auch immer zur Hilfe, um Mama auf den Toilettenstuhl neben dem Bett zu helfen und sie danach zu waschen.

Auch die Anwesenheit im Raum, wenn wir tagsüber arbeiten, hilft unserer Mutter sehr. Wir sind sehr zufrieden.

 

Bardzo dobrze.

Dziękuję.

 

Mit freundlichem Gruß

Pani Anna jest dla nas ogromną pomocą. Mama nie potrafi już prawie nic jeść i przez większość dnia śpi.

Opiekunka zawsze przygotuje jej jednak jakąś przekąskę, która czeka na nią przy łóżku.

Poza tym pani Anna zawsze pomaga seniorce przy korzystaniu z toalety i przy higienie.

Najważniejsza jest jednak jej obecność. Kiedy my, członkowie rodziny, jesteśmy w pracy, opiekunka bardzo wspiera mamę. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

 

Bardzo dobrze.

Dziękuję.

 

Z wyrazami szacunku

 

Jagoda Wawrzynowicz

Jagoda Wawrzynowicz

Przez wszystkich nazywana Jagodą, w firmie CareWork pełni rolę dyrektora do spraw rozwoju biznesu. Z branżą opiekuńczą związana jest ponad 20 lat i zna ją od podszewki, gdyż zaczynała jako opiekunka seniorów. W swojej karierze zawodowej zajmowała się także szkoleniem językowym i merytorycznym osób zainteresowanych pracą w opiece, a także organizacją usług opiekuńczych w Polsce. To ostatnie czyni z niej ekspertkę w zakresie faktycznych oraz prawnych różnic pomiędzy opieką w naszym kraju i u naszych zachodnich sąsiadów. O współpracujące z CareWork opiekunki dba także pełniąc funkcję inspektora danych osobowych.

 

Premia wielkanocna w CareWork - nawet 200 euro netto!

Planujesz wyjechać do pracy na Wielkanoc? Skorzystaj z naszej oferty i zarób nawet 200 EUR netto więcej! Szczegóły w naszych biurach. Polecamy!

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Praca opiekunek i opiekunów nie jest doceniana?

Praca opiekunek i opiekunów nie jest doceniana?

Potoczna opinia mówi, że praca opiekunek i opiekunów nie jest doceniana przez Niemców. Nie jest to sprawiedliwa ocena. I na szczęście nie jest to prawda.

Cechy idealnej opiekunki

Cechy idealnej opiekunki

Jeszcze nigdy nie pracowałeś w opiece i zastanawiasz się, czy masz predyspozycje do wykonywania opieki nad osobami starszymi? Zapraszamy do testu!

Czy praca opiekuna osób starszych jest pracą z przyszłością?

Czy praca opiekuna osób starszych jest pracą z przyszłością?

Jedną z podstawowych cech rynku pracy jest jego zmienność. Kiedyś trendy w zakresie tzw. zawodów przyszłości zmieniały się wolniej. Dziś zmiany te są coraz szybsze.

Domowa opieka nad seniorem alternatywą dla domów opieki

Domowa opieka nad seniorem alternatywą dla domów opieki

Jeszcze całkiem niedawno, w czasach, w których kobiety rzadko kiedy pracowały zawodowo, a wielopokoleniowe rodziny mieszkały w jednym domu, kwestia korzystania z domów opieki dla seniorów była marginalna.

10 przykazań prawidłowej opieki nad osobą starszą

10 przykazań prawidłowej opieki nad osobą starszą

Opieka nad osobą starszą to trudna, wymagająca i specyficzna praca. Jeśli dodatkowo jest to praca w Niemczech, opieka staje się jeszcze bardziej wymagająca.

Opiekunki osób starszych - czym muszą się charakteryzować?

Opiekunki osób starszych - czym muszą się charakteryzować?

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że opiekunki do osób starszych nie muszą posiadać jakiś specjalnych kwalifikacji. Zniedołężniałe osoby starsze są przecież trochę podobne do małych dzieci.