Niemiecki dla opiekunów osób starszych

Na szczęście minęły czasy, kiedy niepewni swoich umiejętności językowych opiekunowie osób starszych podróżowali do pracy z grubymi słownikami, rozmówkami i fiszkami. Dziś wielu z nich świetnie radzi sobie korzystając głównie z materiałów dostępnych w internecie. Przełamują w ten sposób nieśmiałość i znacznie szybciej znajdują się w pracy za granicą.

 

Dzięki postępowi technologii coraz więcej opiekunów zaczyna samodzielną naukę języka niemieckiego – nawet od „ich/du”. Przydatne są nie tylko translatory. Dużą popularnością cieszą się kursy on-line, których największym atutem jest elastyczność i interaktywność. Dobre aplikacje językowe pomagają nie tylko opanować gramatykę czy zapamiętać słownictwo, ale pozwalają zorganizować naukę oraz dopasować ją do poziomu i preferencji użytkownika.

Nauka języka niemieckiego przez internet

Chcąc zacząć kurs niemieckiego w domu, warto poszukać narzędzi, które będą interesujące i wszechstronne. Nieciekawe materiały i monotonne lekcje to coś, co bez wątpienia może bardziej zniechęcić niż zmotywować do nauki. A przecież kluczem do sukcesu jest częsty kontakt z językiem!

 

Opiekunowie osób starszych w Niemczech podczas swojej pracy nie mają wiele wolnego czasu, dlatego poszukują kursów, które z jednej strony pozwalają na planowanie nauki i robienie postępów, a z drugiej wyróżniają się dużą swobodą, czyli dają możliwość korzystania o dowolnej porze i w dowolnym miejscu oraz dostosowania przebiegu edukacji do ich potrzeb i oczekiwań.

 

Odpowiedzią na ten trend jest aplikacja CareWork, dzięki której bezpłatnie można zacząć e-kurs niemieckiego od postaw lub szlifować swoje umiejętności językowe. Dostępna dla opiekunów CareWork platforma pozwala na efektywną i komfortową naukę, ponieważ krótkie lekcje tematyczne są urozmaicone – zawierają dialogi i wciągające ćwiczenia, a powtórki ułatwiają utrwalenie wiedzy.

Niemieckie słówka dla opiekunów

Opiekunowie seniorów są zainteresowani również materiałami językowymi, które dotyczą konkretnie ich pracy. Szczególnie chętnie uczą się słówek związanych z ich obowiązkami, opieką nad osobami starszymi, zdrowiem, higieną oraz życiem w Niemczech, a więc tych, które szybko znajdują zastosowanie w ich pracy i są przydatne na co dzień.

 

Nawet osoby, które opanowały język niemiecki na poziomie dobrym zauważają, że czasami brakuje im słówek „branżowych”. Oczywiście znalezienie ich w słowniku nie jest trudnym zadaniem, ale przecież nie bez znaczenia jest kontekst, czyli sytuacja, w której dane słówko znajduje zastosowanie.

CareWort od CareWork

CareWort od CareWork to baza przydatnych opiekunom osób starszych w Niemczech słówek wraz z przykładami ich użycia. W pierwszej części prezentujemy aż 40 grafik ze słówkami rozpoczynającymi się na litery: A, B i C. Lista będzie na bieżąco aktualizowana – już wkrótce dołączą do niej kolejne litery!

 

 

 

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Letnia premia w CareWork!

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Skorzystaj z naszej oferty i zarób nawet 200 EUR netto dodatkowej premii! Szczegóły w naszych biurach - polecamy!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Jak rozpocząć naukę niemieckiego w domu?

Jak rozpocząć naukę niemieckiego w domu?

Samodzielna nauka języka niemieckiego może być skuteczna! Zobacz, jak zacząć kurs w domu.

Jak uczyć się języka niemieckiego?

Jak uczyć się języka niemieckiego?

Samodzielna nauka języka niemieckiego jest możliwa! Ale potrzebne są chęci, odpowiednie narzędzia i dobry plan. Zobacz, jak skutecznie uczyć się w domu.

Jakie czynniki wpływają na zarobki opiekunek osób starszych?

Jakie czynniki wpływają na zarobki opiekunek osób starszych?

Nie ma co się czarować – pieniądze interesują wszystkich. Zarówno te, które mamy we własnym portfelu, jak i te, które wpadają do kieszeni otaczających nas osób. Ot, zwykła ludzka ciekawość

Szkolenia zawodowe dla opiekunów w Niemczech

Szkolenia zawodowe dla opiekunów w Niemczech

Bez wątpienia praca opiekuna osób starszych i niesamodzielnych w Niemczech jest trudnym zajęciem. Na szczęście istnieją pomoce, które ułatwiają nieco wykonywanie codziennych obowiązków związanych z opieką. Sprawdź, gdzie szukać wiedzy.

Samodzielna nauka języka niemieckiego - czy jest możliwa?

Samodzielna nauka języka niemieckiego - czy jest możliwa?

Zmobilizowanie się do systematycznej i samodzielnej nauki języka obcego w swoim czasie wolnym na pewno nie jest łatwe. Czy jest jednak w ogóle możliwe?

Opiekunka w Niemczech do polskiej rodziny - czy warto?

Opiekunka w Niemczech do polskiej rodziny - czy warto?

Brak pewności co do swoich umiejętności językowych i strach przed przełamaniem bariery językowej skłaniają wiele opiekunek osób starszych do poszukiwań ofert pracy w polskich rodzinach mieszkających w Niemczech. Czy jest to dobry wybór? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.