Kolejne szkolenie Carework dla opiekunów osób starszych w Niemczech

„Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” to tytuł prowadzonego już od października cyklu szkoleniowego CareWork. Na 18 czerwca zaplanowano ostatnie szkolenie o tej tematyce. W ramach e-kursu umówione zostaną obowiązki opiekuna w sytuacji śmierci podopiecznego. Zapisy potrwają tylko do 12 czerwca.

 

Szkolenia dla opiekunów osób starszych realizowane w ramach projektu CareWork mają na celu przekazanie szerokiej wiedzy na tematy związane z pracą w opiece nad osobami starszymi i niesamodzielnymi w Niemczech. „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” to jeden z elementów dużego programu edukacyjnego.

 

Wyjazd do pracy za granicę i opieka nad obcą osobą niosą ze sobą konieczność odnalezienia się w nowym środowisku – zarówno prawnym, jak i społecznym. Niemieckie normy mogą rodzić dylematy natury etycznej szczególnie u osób początkujących w branży. Warto mieć zatem podstawową wiedzę na ich temat. Opiekunowie osób starszych spotykają się z rozwiązaniami prawnymi, które nie są im znane i przez to mogą zastanawiać. Właśnie dlatego pierwsze trzy szkolenia z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” dotyczyły: Patientenverfügung (testamentu życia), Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwa prewencyjnego) i gesetzlicher Betreuer (opiekuna prawnego). Kolejne szkolenia poruszały tematy bardziej obyczajowe, ale równie ważne i obecne w pracy opiekunów: przyjmowanie prezentów od podopiecznych chorych na demencję, formy zwracania się do podopiecznych oraz zarządzanie budżetem domowym.

Obowiązki opiekuna w sytuacji śmierci podopiecznego

Niestety praca w opiece bardzo często oznacza towarzyszenie podopiecznym w ostatnim okresie ich życia. Zadaniem opiekunów jest sprawienie, aby był to czas dobry i spokojny. Ich troska i życzliwość, choć nie są w stanie zapobiec śmierci osób starszych i schorowanych, sprawiają, że starość spędzona we własnym domu jest godna i bezpieczna.

 

Zetkniecie się ze śmiercią jest trudnym przeżyciem. Również opiekunowie, których podopieczni odeszli mają prawo do smutku. Bez wątpienia obecność przy śmierci jest jedną z najtrudniejszych chwil w pracy w opiece i trudno się na nią przygotować, nawet mając świadomość złego stanu zdrowia seniora. Trzeba jednak pamiętać, że śmierć podopiecznego, również we śnie, zobowiązuje opiekuna do konkretnych działań i określonego zachowania. Powiadomienie rodziny i wyrażenie współczucia nie jest łatwym zdaniem. Trzeba opanować emocję i wykazać się dużym taktem.

 

Śmierć podopiecznego – obowiązki opiekuna

Szkolenie on-line dotyczące obowiązków opiekuna w sytuacji śmierci podopiecznego odbędzie się w czwartek 18 czerwca o godzinie 20. Dzięki elektronicznej i interaktywnej formule szkolenia, uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania komentarza do materiałów szkoleniowych specjalisty w dziedzinie opieki nad osobami starszymi w Niemczech. Będą mogli również na bieżąco dzielić się swoimi opiniami i zadawać pytania.

 

Zgłoszenia można przesyłać na adres: marketing@carework.pl, do 12 czerwca 2020 roku. Udział jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona – o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

18 czerwca

START: godz. 20:00

 

WAŻNE


Zgłoszenia na adres: marketing@carework.pl

Zapisy trwają do: 12 czerwca

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

 

Koronawirus a praca w opiece

Informujemy - mimo epidemii koronawirusa dokładamy wszelkich starań, aby Wasza praca była bezpieczna i komfortowa! Cały czas działamy i organizujemy przejazdy na zlecenia dla naszych opiekunek i opiekunów. Zapraszamy do przeglądania ofert pracy.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Premia wakacyjna - nawet 250 euro 'na rękę'

Planujesz wyjechać do pracy w wakacje? Sprawdź, co proponujemy! Czekają na Ciebie sprawdzone zlecenia, atrakcyjne zarobki i premia wakacyjna – nawet 250 euro "na rękę".

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Relacja z e-szkolenia: Patientenverfügung (testament życia)

Relacja z e-szkolenia: Patientenverfügung (testament życia)

Na początku października odbyło się pierwsze e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech”. Omówiony został temat Patientenverfügung, czyli testamentu życia.

Relacja z e-szkolenia: Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne)

Relacja z e-szkolenia: Vorsorgevollmacht (pełnomocnictwo prewencyjne)

Kolejne e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” dotyczyło Vorsorgevollmacht, czyli pełnomocnictwa prewencyjnego. Zobacz relację.

Relacja z e-szkolenia: gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny)

Relacja z e-szkolenia: gesetzlicher Betreuer (opiekun prawny)

Trzecie już e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” dotyczyło funkcjonowania opiekuna prawnego (gesetzlicher Betreuer). Relacja jest już dostępna!

Relacja z e-szkolenia: Przyjmowanie prezentów od osób z demencją

Relacja z e-szkolenia: Przyjmowanie prezentów od osób z demencją

Czwarte e-szkolenie CareWork z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” dotyczyło, ważnej z punktu widzenia etyki w zawodzie opiekuna osób starszych i niesamodzielnych, kwestii przyjmowania upominków i prezentów od podopiecznych chorych na demencję. Relacja jest już dostępna!

Relacja z e-szkolenia: zwracanie się do podopiecznych

Relacja z e-szkolenia: zwracanie się do podopiecznych

Jak zwracać się do podopiecznych chorych na demencję? Jakie formy są odpowiednie? Czy dopuszczalne jest mówienie do seniorów na „Ty”? Do kogo należy decyzja o sposobie zwracania się? Odpowiedzi na te pytania chcieli poznać uczestnicy kolejnego e-szkolenia CareWork.

Relacja z e-szkolenia: zarządzane budżetem domowym

Relacja z e-szkolenia: zarządzane budżetem domowym

Szóste szkolenie z cyklu „Elementy etyki dla opiekunów osób starszych w Niemczech” dotyczyło pozornie łatwego tematu, jakim jest umiejętne zarządzanie budżetem domowym (Haushaltsgeld) przez opiekunów osób starszych w Niemczech.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.