Praca w Dortmundzie dla opiekunek osób starszych

Dortmund jest największym miastem Zagłębia Ruhry. Stanowi jednocześnie jedną z 10 najbardziej zaludnionych miejscowości w kraju. Miasto jest otwarte na emigrantów i zapewnia dobre warunki zatrudnienia oraz życia. Świetnie rozwinięta miejscowość posiada bogatą bazę ofert pracy, także w branży opiekuńczej. Dowiedz się, co oferuje Dortmund opiekunom osób starszych i na jakie atrakcje możesz liczyć w czasie wolnym od pracy.

 

Cechy idealnej opiekunki dla seniora

Wiele osób, które interesuje praca dla opiekunek w Niemczech, zastanawia się, czy wcześniejsze doświadczenie zawodowe jest obowiązkowe. Często nie jest konieczne, choć jak w wielu innych branżach, także i w tej jest ono bardzo przydatne. Wcześniejszej praktyki wymagają z reguły bardziej zaawansowane zlecenia – np. z osobą z poważnymi chorobami lub potrzebującą więcej wsparcia.

 

Niektórzy twierdzą, że ważniejsze od doświadczenia zawodowego, są chęci do pracy i osobowość. Idealna opiekunka osób starszych powinna być przede wszystkim wyrozumiała, cierpliwa i empatyczna. Spędzając większość dnia z seniorem, jest zarówno jego towarzyszem, jak i pomocą w codziennych czynnościach. Dlatego też musi wykazywać się komunikatywnością i otwartością.

 

Opiekunka i podopieczna na spacerze w lesie
Wspólny spacer to świetna forma aktywizacji seniora i bardzo przyjemny sposób spędzania czasu

 

Istotna jest także forma fizyczna kandydatki. Przydatna jest szczególnie w zleceniach z osobami potrzebującymi zaawansowanej pomocy przy wstawaniu czy chodzeniu. Równie ważna jest kondycja psychiczna. Wysoka odporność na stres i zdolność radzenia sobie z rozłąką z bliskimi to niewątpliwie bardzo przydatne cechy.

 

Poza wymienionymi cechami w branży opiekuńczej liczy się jeszcze jeden aspekt – misja niesienia pomocy. To właśnie ten nadrzędny cel pozwala często zrozumieć dokładnie potrzeby podopiecznych, a co za tym idzie, wykazać się wysoką wrażliwością i wytrwałością.

 

Opiekunka osób starszych w Dortmundzie – praca na stałe czy sezonowa?

W zależności od tego, jakie masz możliwości, usługi opiekuńczo-wspierające możesz wykonywać czasowo lub w dłuższych zleceniach. Oferty sezonowe zakłada najczęściej dyspozycyjność w czasie, gdy stałe opiekunki wracają chwilowo do Polski – np. w okresie świąteczno-noworocznym, wielkanocnym lub wakacyjnym. Oczywiście zdarzają się również krótkoterminowe oferty niezwiązane z powyższym – np. Praca dla opiekunek w Niemczech na zastępstwo lub dla tzw. opiekunek skoczków.

 

Krótsze zlecenia to bardzo dobra opcja dla osób, które nie mają jeszcze doświadczenia w branży. Tego typu pracę chętnie podejmują również osoby mające więcej wolnego czasu w wymienionych okresach – np. studenci czy nauczyciele.

 

Mimo że nie jest to regułą, to z zasady dłuższe kontrakty wybierają ci, którzy mieli już kontakt z branżą opiekuńczą lub zawodami jej bliskimi. Oferty stałej pracy w niemieckiej opiece wybierają coraz częściej osoby pracujące w Polsce w zawodach około medycznych. Takie przygotowanie daje im większą swobodę pracy, wyższe kompetencje i nierzadko wyższa zarobki.

 

Niezależnie od formy zatrudnienia i czasu trwania zlecenia/kontraktu warto postawić na współpracę z doświadczoną firmą lub agencją opiekuńczą. Taka zależność daje komfort zatrudnienia, legalną umowę i bezpieczeństwo wyjazdu.

 

Dortmund – miasto wielu możliwości

Dortmund położony jest w Nadrenii Północnej-Westfalii, w zachodniej części Niemiec. Miasto stanowiące niegdyś jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych w kraju, napędzany był okolicznymi kopalniami i hutami. Dziś przemysłowy charakter miejsca przeplata się z licznymi parkami, lasami i zbiornikami wodnymi. Z tego też powodu Dortmund przez wielu nazywany jest zieloną metropolią Westfalii. Warte odwiedzin Westfalenpark i Rombergpark to przyrodnicze wizytówki miasta.

 

Dortmund to również miejscowy klub Borussia. Świetnie radzący sobie na arenie międzynarodowej zespół znany jest bardzo dobrze polskim fanom piłki nożnej. Największym miłośnikom tego sportu spodoba się z pewnością poświęcone mu muzeum, czyli Deutsches Fußballmuseum. Poza popularnymi zawodami na murawie, w mieście od 1973 roku cyklicznie odbywają się także Dortmundzkie Dni Szachowe. Międzynarodowa impreza skupia czołowych arcymistrzów z całego świata.

 

Dobrze rozwinięte edukacyjnie miasto przyciąga młodych miłośników nauk ścisłych. To tu znajdują się m.in. Uniwersytet Techniczny, Uniwersytet Nauk Stosowanych i Sztuki oraz Międzynarodowa Szkoła Zarządzania. Także w Dortmundzie mieści się najstarsze i największe Muzeum Przemysłu „Kopalnia Zollern”. W obiekcie należącym do Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego można poznać industrialne maszyny i unikalne eksponaty wykorzystywane w ciężkim przemyśle.

 

Dortmund - nocna panorama miasta
Malownicza, nocna panorama Dortmundu

 

Dortmund słynie również z bogatych zasobów kulturalnych. Stary browar Union-Brauerei przekształcony dziś w międzynarodowe centrum kulturalne (słynne Dortmunder U), to znakomite miejsce spotkań i imprez artystycznych. Budynek z charakterystyczną, widoczną z daleka literą U to od wielu lat jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów miasta.

 

Czy warto podjąć pracę opiekunki osób starszych w Dortmundzie?

W przeciwieństwie do naszych zachodnich sąsiadów, w Polsce zawód opiekuna osób starszych jest wciąż mało doceniany. Niemieckie społeczeństwo zdecydowanie częściej korzysta z usług opiekuńczo-wspierających. Zapewnia tym samym dobre warunki mieszkalne (czasem nawet w oddzielnej części domu) i zdecydowanie lepsze zarobki. Opiekunka osób starszych w Dortmundzie może zarobić „na rękę” od 1200 do 1800 euro miesięcznie. Najwyższe stawki uzyskują opiekunowie podejmujący się trudniejszych zleceń. Zagraniczni seniorzy chwalą sobie polskich pracowników za ich zaangażowanie i pracowitość.

 

Poza oczywistymi korzyściami finansowymi praca w opiece daje również ogromną satysfakcję, każda wykonującą ją osoba na pewno poczuje się potrzebna.

 

Ważną informacją dla planujących wyjazd opiekunek, jest to, że Dortmund jest także znakomicie skomunikowany. Położony w mieście port lotniczy obsługuje również połączenia z Polską (lot trwa zazwyczaj ok. 1,5h). Do pobliskich miejscowości można natomiast komfortowo dostać się koleją.

 

Praca opiekunka osób starszych Dortmund i okolice – CareWork

Jako doświadczona firma opiekuńcza gwarantujemy bardzo dobre warunki zatrudnienia wyłącznie u sprawdzonych rodzin. Dbamy o każdy szczegół współpracy – od legalnej umowy oraz opłacanych w terminie składek ubezpieczeniowych i zdrowotnych, po pomoc w organizacji wyjazdu.

 

Chcąc nagrodzić ciężką pracę w najbardziej wymagających okresach (wakacje, czas świąteczny i noworoczny), oferujemy atrakcyjne premie uznaniowe. Przyznajemy również premie za polecenie.

 

Dbając o rozwój naszych opiekunek, organizujemy kursy rozwojowe, w tym szkolenia językowe i z pierwszej pomocy. Udostępniamy też specjalną aplikację ułatwiającą naukę niemieckiego.

 

Jeśli chciałabyś podjąć z nami współpracę – zapraszamy! Zachęcamy do kontaktu zarówno osoby z doświadczeniem, jak i te dopiero początkujące. Pomagamy w znalezieniu dobrej szteli i wspomagamy w procesie rekrutacji. Po dotarciu na miejsce zapewniamy profesjonalne wsparcie – także w nieprzewidzianych sytuacjach.

 

Anna Adamczyk

Anna Adamczyk

W firmie CareWork pracuje już 7 lat. Swoją karierę rozpoczynała od stanowiska rekruterki, ale szybko awansowała na kierownika działu rekrutacji i szkoleń. Z wykształcenia pracownik socjalny, z zamiłowania specjalistka od kontaktów z ludźmi. Niejedna z współpracujących z nami opiekunek miała okazję przekonać się, jak profesjonalnie i z uśmiecham na twarzy realizuje swoje obowiązki.

 

Premia świąteczna CareWork

Skorzystaj z premii za pracę w Wigilię, dwa dni Bożego Narodzenia i Nowy Rok! Czeka na Ciebie 300 euro netto dodatkowego wynagrodzenia. Szczegóły w biurach CareWork i na naszej stronie internetowej.

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Praca w Kolonii dla opiekunek osób starszych

Praca w Kolonii dla opiekunek osób starszych

Kolonia to jedno z tych niemieckich miast, które oferują znakomite warunki pracy dla opiekunów osób starszych. Poznaj najważniejsze cechy idealnego opiekuna. Dowiedz się, ile możesz zarobić, wyjeżdżając do pracy za granicą. Odkryj, co ma do zaoferowania opiekunom Kolonia – energetyczne, urokliwe miasto...

Praca w Bawarii dla opiekunek osób starszych

Praca w Bawarii dla opiekunek osób starszych

Planujesz podjąć nową pracę? Interesuje cię zatrudnienie w opiece w Niemczech, lecz nie wiesz, do jakiego miasta się wybrać? Zobacz, jak się żyje i pracuje w Bawarii! Przekonaj się, że jeden z największych niemieckich krajów związkowych, to doskonałe miejsce do pracy dla opiekunów osób starszych.

Praca opiekunki osób starszych we Frankfurcie

Praca opiekunki osób starszych we Frankfurcie

Zastanawiasz się, jakie miasto zapewnia dobre perspektywy opiekunkom osób starszych w Niemczech? Jeśli chcesz zakosztować wielkomiejskiego życia, poznać tamtejsze tradycje i kulturę, polecamy Frankfurt. Sprawdź, dlaczego jest to atrakcyjne miejsce dla opiekunek.

Praca w Hannover dla opiekunek osób starszych

Praca w Hannover dla opiekunek osób starszych

Chciałabyś podjąć pracę jako opiekunka osób starszych za granicą, ale nie wiesz jaką miejscowość wybrać? Sprawdź koniecznie możliwości, jakie oferuje Hannover! Poznaj charakterystykę pracy w tym mieście i dowiedz się, na jakie zarobki mogą liczyć tam opiekunki seniorów. Zapraszamy do lektury!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.