Opiekunka Niemcy Görlitz

Planujesz wyjechać do pracy do Niemiec, a jednocześnie chciałbyś dalej czuć się jak w domu? Wybierz Görlitz, niemieckie miasto graniczące z Polską. W żadnym innym niemieckim mieście nie usłyszysz tak często języka polskiego, jak tutaj w Görlitz.  Sprawdź, dlaczego jest to idealne miejsce do pracy i odpoczynku. 

 

Görlitz - miasto na granicy

Görlitz nie tylko graniczy z Polską, ale jest też najdalej wysuniętym na wschód miastem Niemiec. Zgorzelec - Görlitz to bliźniacze miasta przedzielone Nysą Łużycką. Ich wspólny obszar długie lata funkcjonował jako jedno niemieckie miasto. Dopiero po drugiej wojnie światowej wschodnia część została włączona do Polski pod nazwą Zgorzelec. Görlitz i Zgorzelec to więc dzisiaj dwa oddzielne byty, które dzieli język, waluta i narodowość, ale łączy historia i wiele współczesnych inicjatyw. Mieszkańcy Görlitz i Zgorzelca swobodnie czują się po obu stronach rzeki, niekiedy dalej traktując je jako jeden wspólny obszar.

 

Praca dla opiekunek w Görlitz

Ze względu na swój graniczny charakter, miejscowość Görlitz jest nie tylko często odwiedzana przez naszych rodaków, ale także stanowi miejsce pracy dla wielu z nich. Poszukiwani są tutaj pracownicy różnych branż, począwszy od specjalistów i pracowników umysłowych, przez pracowników branży budowlanej, spożywczej, transportowej czy opiekuńczej.

 

Często zdarza się, że zatrudnieni w Görlitz pracownicy z Polski codziennie przekraczają granicę w drodze do i z pracy. Natomiast osoby decydujące się na pełnienie opieki nad seniorem w Niemczech,  muszą liczyć się z koniecznością zakwaterowania w domu podopiecznego, tego bowiem wymaga specyfika pracy. Przeczytaj więcej o pracy z zakwaterowaniem w domu seniora w Niemczech. Niemniej jednak przygraniczna bliskość sprawia, że bardzo szybko będziemy mogli wrócić do domu po zakończonej szteli.

 

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech – przeglądaj aktualne oferty pracy.

 

Görlitz – wygodne miasto do pracy i mieszkania

Miasto położone jest w kraju związkowym Saksonia i plasuje się na szóstym miejscu, co do wielkości w tym regionie. Zamieszkiwane jest przez nieco ponad 56 tys. mieszkańców. Görlitz to niezwykle urokliwe miejsce, bardzo wygodnie do pracy i odpoczynku. Jego ogromną zaletą jest dobrze zorganizowana komunikacja. Görlitz leży na europejskim szlaku komunikacyjnym. Z polski dojedziemy tu bezpośrednio autostradą A4 lub pociągiem. Niewątpliwą atrakcją jest możliwość przejścia przez granicę Mostem Staromiejskim na stronę polską.

 

Niemal 11% mieszkańców stanowią obcokrajowcy, wśród których największą grupą są Polacy. Włodarze miasta podejmują szereg inicjatyw, mających na celu zmianę struktury demograficznej. Zachęcenie imigrantów w wieku produkcyjnym do osiedlenia się tutaj pozwoli na odmłodzenie miasta i zapewni mu zrównoważony rozwój. Obecnie odsetek Niemców w wieku do 30 lat stanowi w Görlitz jedynie 25% całej populacji, podczas gdy młodych osób z zagranicznym obywatelstwem jest tutaj 20% więcej.

 

Co warte podkreślenia, miasto dysponuje infrastrukturą mieszkaniową gotową pomieścić ponad 75 tys. mieszkańców. A więc niemal 20 tysięcy więcej niż jest tutaj obecnie zameldowanych osób. Jednym z projektów mających zachęcić młodych Niemców do osiedlania się, była propozycja darmowego zakwaterowania. Niski odsetek młodych osób sprawia, że nie znajdziemy tutaj wielu hipsterskich klubów tak charakterystycznych dla dużych miast niemieckich. W strukturze demograficznej bardzo widoczna jest społeczna luka. W Görlitz szacuje się, że do 2030 r. aż 1/3 obecnych pracowników przejdzie na emeryturę. Oznacza to, że zapotrzebowanie na pracowników branży opiekuńczej będzie w kolejnych latach stale rosło. To otwiera wiele nowych miejsc pracy dla opiekunek osób starszych z Polski.

 

Panorama Görlitz
Panorama Görlitz

 

Praca w opiece w Görlitz

Do pracy w niemieckiej opiece poszukiwane są zarówno kobiety, jak i mężczyźni chętni do podjęcia przynajmniej kilkutygodniowych zleceń. W przypadku seniorów w dobrym stanie zdrowia nie jest wymagane duże doświadczenie. Natomiast jeśli zdecydujemy się na opiekę nad osobą z dolegliwościami starczymi, takimi jak choroba Parkinsona, Alzheimer, dolegliwości sercowo-naczyniowe czy osteoporoza, wówczas może być wymagane doświadczenie w radzeniu sobie z określonymi objawami, które mogą wystąpić u seniora. Niemiej jednak, liczba zleceń w niemieckiej opiece jest bardzo duża. Dlatego z pewnością każdy zainteresowany może wyszukać ofertę, która będzie zgodna z jego przygotowaniem i predyspozycjami do pełnienia tego zawodu.

 

Przyjeżdżając do pracy w Görlitz, z pewnością bardzo często spotkamy naszych rodaków, ale także i Niemców doskonale mówiących w języku polskim. Liczmy się jednak z tym, że w zdecydowanej większości ofert pracy znajdziemy wymaganie dot. przynajmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego. Przeczytaj, dlaczego opiekunka seniora musi znać język niemiecki.

 

Co warto zobaczyć w Görlitz?

Jeśli już znajdziemy idealną ofertę pracy w regionie Saksonii, z pewnością warto będzie wykorzystać wolny czas na odwiedziny tej przygranicznej miejscowości. Görlitz jako jedno z nielicznych niemieckich miast może pochwalić się obecnością zabytków wszystkich epok historycznych. Podczas II wojny światowej miasto nie zostało zbombardowane. Dzięki temu zachował się niezburzony układ przestrzenny, a także zabytki charakterystyczne dla różnych stylów architektonicznych. Spacer w otoczeniu arcydzieł gotyckich, renesansowych, barokowych, czy nawet secesyjnych to tutaj codzienność.

 

To także idealne miejsce dla miłośników historii. Znajduje się tu bowiem wyjątkowo duża liczba zabytków – niemal 4 tysiące. Obowiązkowe punkty programu to spacer Górnym i Dolnym rynkiem. Na liście koniecznych do zobaczenia zabytków mamy także kościół Peterkirche, Dom Biblijny oraz secesyjny dom towarowy. A dalej także Synagogę, fontannę Muschelminna, Dworzec Główny, wieże Dicker Turm, baszta Ochsenbastei, Stary Ratusz, zamek wodny Tauchritz, Święty Grób, kościół św. Piotra i Pawła, kościół św. Mikołaja, kościół św. Trójcy oraz Muzeum Śląskie.

 

Niewątpliwie jednak największą atrakcją miasta jest jego piękny charakter. Dlatego samo „błądzenie” po uliczkach pozwala odkryć niezwykle urocze kamienice i wyjątkowo urzekające zakamarki  skrywające tajemnice sprzed kilkuset lat.

 

Po zwiedzaniu zabytków czas na relaks na łonie natury. Świetnym miejscem na odpoczynek są okolice Berzdorfer See, czyli jeziora znajdującego się w południowej części miasta. Jest to niezwykle malowniczy teren. Jezioro powstało na terenie byłej kopalni odkrywkowej węgla brunatnego i jest doskonałym przykładem renaturyzacji obszarów poprzemysłowych. Dla osób, które lubią spędzać wolny czas aktywnie, przygotowano liczne ścieżki rowerowe. Görlitz leży na trasie szlaku rowerowego Odra-Nysa Łużycka, która jest częścią szlaku liczącego 630 km tras.

 

Görliwood – stolica filmowa

Niezwykłą różnorodność architektoniczną doceniła także branża filmowa. Miasto uznawane jest za wyjątkowo przyjazne miejsce do kręcenia filmów. Ogromna różnorodność zabytków architektonicznych zachowanych w doskonałym stanie sprawia, że do Görlitz ściągają ekipy filmowe nie tylko z Niemiec i Europy, ale także zza oceanu. Od lat 50. nakręcono tu ponad 100 filmów, w tym takie tytuły jak „Bękarty wojny”, „Goethe!”, „W 80 dni dookoła świata”, „Grand Budapest Hotel”, „Lektor”, „Frantz” i dziesiątki innych.

 

Praca w opiece z CareWork

Szukasz sprawdzonej firmy opiekuńczej, z którą będziesz mógł bezpiecznie podjąć pracę w niemieckiej opiece? Zadzwoń do nas. Jeśli zależy Ci na wyjeździe do pracy do Görlitz lub okolicznych miejscowości, a nie znalazłeś takiej oferty na liście aktualnych ogłoszeń, skontaktuj się z nami. Posiadamy bardzo dużą bazę niemieckich rodzin, także z regionu Saksonii, chętnych do zatrudnienia opiekunki z Polski. Nasi doświadczeni pracownicy dokonają wszelkich starań, aby znaleźć ofertę, która w możliwie największym stopniu będzie zgodna z Twoimi oczekiwaniami dot. warunków pracy i wynagrodzenia.

 

Anna Adamczyk

Anna Adamczyk

W firmie CareWork pracuje już 7 lat. Swoją karierę rozpoczynała od stanowiska rekruterki, ale szybko awansowała na kierownika działu rekrutacji i szkoleń. Z wykształcenia pracownik socjalny, z zamiłowania specjalistka od kontaktów z ludźmi. Niejedna z współpracujących z nami opiekunek miała okazję przekonać się, jak profesjonalnie i z uśmiecham na twarzy realizuje swoje obowiązki.

 

Premia wielkanocna w CareWork - nawet 200 euro netto!

Planujesz wyjechać do pracy na Wielkanoc? Skorzystaj z naszej oferty i zarób nawet 200 EUR netto więcej! Szczegóły w naszych biurach. Polecamy!

Czy praca w opiece to praca dla Ciebie?

Nie masz doświadczenia w pracy w opiece? Skorzystaj z naszych porad i skonktuj się z nami. Pomożemy!

Opieka na Gewerbe!

Praca w opiece na Gewerbe jest dla każdego, kto liczy na atrakcyjne wynagrodzenie i chce mieć większy wpływ na kształtowanie swojej pozycji na rynku pracy. Gewerbe da Ci większą swobodę w negocjacji stawki oraz zakresu obowiązków. Praca na własny rachunek umożliwia legalne i bezpieczne zatrudnienie, a wsparcie, jakiego udzieli Ci nasza firma to gwarancja odpowiedniego zadbania o sprawy administracyjne i podatkowe.

Mamy dla Ciebie nagrody!

Droga Opiekunko! Odbierz nagrody w naszym nowym programie lojalnościowym "Pomagaj - Korzystaj". Zdobywaj punkty za pracę w Niemczech, pracę w Polsce i za rozwijanie swoich umiejętności.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zobacz również

Opieka Niemcy Bonn

Opieka Niemcy Bonn

Od dawna wiadomo, że Niemcy należą do grupy społeczeństw starzejących, co przekłada się bezpośrednio na większe zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze. Jednym z miast, które oferuje atrakcyjne sztele, jest Bonn – miejscowość położona w Nadrenii Północnej-Westfalii nad rzeką Ren. W byłej stolicy...

Praca Niemcy opieka - Heidelberg

Praca Niemcy opieka - Heidelberg

Zagraniczny wyjazd do pracy w charakterze opiekunki osób starszych do dla wielu Polek szansa na poszerzenie własnych możliwości zawodowych i lingwistycznych, ale także możliwość atrakcyjnego zarobku. W Niemczech cenione za profesjonalizm polskie opiekunki mogą szukać zatrudnienia niemal w całym kraju.

Praca opiekunki osób starszych w Wiesbaden

Praca opiekunki osób starszych w Wiesbaden

Wiesbaden jest stolicą Hesji, kraju związkowego w Niemczech oraz miastem słynącym z uzdrowisk, położonym u podnóża gór Taunus. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy szukają pracy w malowniczym regionie o interesującej kulturze. Sprawdź, dlaczego Wiesbaden jest polecane opiekunkom osób starszych oraz...