W pracy opiekunki prawdopodobieństwo zetknięcia się z podopiecznym cierpiącym na zespół otępienny jest duże. Wskazują na to statystyki.
Choroba Alzheimera to bardzo przykra przypadłość. Odbiera nam to, co czyni nas tymi, kim jesteśmy. Powoli zabiera kolejne wspomnienia, powoduje zaburzenia pamięci, zamyka w domu, a w końcu czyni całkowicie zależnymi od innych osób.
Opieka nad osobami starszymi niesie ze sobą wiele wyzwań. Część z nich jest dla nas oczywista. Spodziewamy się, że będziemy mieć z nimi do czynienia. Wiemy, jak sobie poradzić, albo gdzie szukać pomocy.
Ludzie mawiają, że starość się Panu Bogu nie udała… i chyba coś w tym jest. Tezę tę potwierdzają choroby wieku starczego.
Praca dla opiekunek w Niemczech często wiąże się z kontaktem z osobami chorymi na demencję lub Alzheimera.
Demencja zmienia ludzi. Dotyka ich pamięci, umiejętności myślenia, języka i motoryki. Objawy demencji starczej występują w różnym nasileniu, a kolejne etapy choroby nieubłaganie pogarszają stan chorego.
Nietrzymanie moczu to częsty problem, z których stykają się opiekunowie i opiekunki w Niemczech.
Opieka nad osobą starszą bardzo często wiąże się z problemem zaników pamięci i towarzyszącego mu otępienia u podopiecznych. Zaniki pamięci występować mogą w różnym nasileniu i mieć wiele przyczyn, a ich najczęstszym powodem jest demencja.
Reumatyzm to jedna z tych chorób, które są doskonale znane wszystkim opiekunom i opiekunkom osób starszych w Niemczech. Z jej bolesnymi konsekwencjami boryka się wielu podopiecznych. Są jednak domowe sposoby, aby choć trochę mi ulżyć.
Osoby wykonujące zawód opiekunki lub opiekuna osób starszych często będą mieć do czynienia z podopiecznymi, którzy nie tylko zmagają się z ograniczeniami wynikającymi z wieku, ale także cierpiącymi na choroby - te cywilizacyjne lub wieku starczego. Jedną z nich jest cukrzyca.