Osoby wykonujące zawód opiekunki lub opiekuna osób starszych często będą mieć do czynienia z podopiecznymi, którzy nie tylko zmagają się z ograniczeniami wynikającymi z wieku, ale także cierpiącymi na choroby - te cywilizacyjne lub wieku starczego. Jedną z nich jest cukrzyca.
Zdrowe odżywianie się jest ważne w każdym wieku. Choć proces starzenia się nie ma wpływu na zapotrzebowanie organizmu na poszczególne składniki odżywcze, wiek niejednokrotnie pociąga za sobą konieczność dostosowania codziennej diety do danej osoby.
Pani Elżbieta z Grudziądza poza tym, że pracuje jako opiekunka osób starszych w Niemczech, jest także dumną babcią sześcioletnich Trojaczków. Zanim wyjechała do Niemiec pracowała w Izbie Wytrzeźwień na stanowisku biurowym.
Pani Lidia Cieloszyk w Niemczech pracuje już 12 lat. Jest bardzo skromną osobą. Lubi kwiaty. Jej podopieczni mają szczęście, że nie znalazła pracy w innej branży w Niemczech.
Pani Magdalena pracuje w CareWork od 10 lat. Jest opiekunką, która w historii firmy przepracowała najwięcej dni w Niemczech. Poznajcie historię Pani Magdaleny!
Pani Elżbieta Chudzińska pochodzi z Kaszub. Z rodziną mieszka w Trójmieście. Pewnego dnia, gdy jej dzieci były już dorosłe postanowiła tak jak mąż… wypłynąć. Ciekawość, chęć poprawienia rodzinnej sytuacji finansowej zaowocowały wspaniałymi przyjaźniami i odkryciem swego powołania.
Nasza kolejna bohaterka pochodzi z północno-wschodniej części Polski, a dokładniej z Braniewa. Jest to niespełna 18-to tysięczna miejscowość położona 6 kilometrów od granicy Unii Europejskiej z Rosją. Miasto należy do najstarszych w naszym kraju i przez lata nazywano je Atenami Północy.
Pani Sławomira Reszczyńska z Legnicy pracuje w Niemczech ponad 10 lat. W wolnych chwilach szydełkuje, robi na drutach, maluje na jedwabiu, dużo czyta i cały czas się uczy – ostatnio angielskiego, który to język zawsze chciała poznać.
Pan Jacek Markowicz – technik mechanik o specjalności budowa maszyn. Przepracował blisko 30 lat w górnictwie, jako pracownik dozoru w Kopalni 1 Maja w Wodzisławiu Śląskim.
Wywiad z Panią Jolantą Giersz z Rumi
Zanim wyjechała zagranicę pracowała w marynarce wojennej, potem w sklepie metalowym, ale było to zajęcie niedochodowe.
Wywiad z Panią Krystyną Nowak z Bydgoszczy, która od 10 lat pracuje jako opiekunka osób starszych w Niemczech.
Każdy wyjazd, nie tylko zagraniczny, ale nawet do innego miasta, buduje nasz osobisty zbiór ocen i doświadczeń. Spotykamy innych ludzi, rozmawiamy z nimi, załatwiamy różne sprawy i na podstawie naszych jednostkowych wrażeń wydajemy opinie.
W ostatnich latach bardzo dużą popularnością na rynku pracy cieszą się wyjazdy do opieki w Niemczech. Co sprawia, że opieka cieszy się tak dużym uznaniem wśród przeszukujących oferty pracy? Dlaczego tak wiele osób ochoczo reaguje na hasło wyjazd do opieki w Niemczech?
Kilka lat temu przyszła do biura pani Krystyna. Wyglądała na lekko wystraszoną, pytała o pracę w charakterze opiekunki osoby starszej w Niemczech. Jej mąż stracił pracę, ona kiedyś pracowała jako sprzedawczyni.