Chcesz pracować jako opiekunka w Niemczech i zastanawiasz się, czy CareWork to dobry wybór? Sprawdź, jak nasza firma wypada w internetowym rankingu agencji opiekuńczych.
Zdecydowałeś/aś się już na pracę w Niemczech w opiece, ale zastanawiasz się, czy warto szukać zatrudnienia na własną rękę? Przedstawiamy, jakie zagrożenia mogą czekać na opiekunki, które zdecydują się na podjęcie zatrudnienia bez pośredników.
Chcesz spróbować swoich sił w niemieckiej opiece? Zatrudnij się jako opiekunka na zastępstwo! Sprawdź, kiedy pojawia się najwięcej tego typu ofert pracy i dowiedz się, dlaczego warto z nich korzystać.
Szukasz oferty pracy i zastanawiasz się, jakie perspektywy zawodowe zapewnia Wschowa? Sprawdź, jak wygląda sytuacja na lokalnym rynku pracy.
Film „24 Stunden Pflege und Betreuung” („24 godziny pielęgnacji i opieki”) to przykład z życia codziennego. Rodzina, osoba wymagająca opieki i opiekun mają głos i opowiadają o swoich doświadczeniach.
Nie ma co się czarować – pieniądze interesują wszystkich. Zarówno te, które mamy we własnym portfelu, jak i te, które wpadają do kieszeni otaczających nas osób. Ot, zwykła ludzka ciekawość
W Polsce mity i stereotypy trzymają się dobrze. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego. Posługiwanie się uproszczoną wizją rzeczywistości jest naturalne dla wszystkich ludzi.
Jedną z podstawowych cech rynku pracy jest jego zmienność. Kiedyś trendy w zakresie tzw. zawodów przyszłości zmieniały się wolniej. Dziś zmiany te są coraz szybsze.
„Altenhilfe auf Polnisch” („Pomoc starszym po polsku”) to reportaż zrealizowany przez Katharinę Kiecol przy aktywnej współpracy z CareWork (wówczas GKT-Serwis) i Diakonii Ruhr-Hellweg dla telewizji WDR.
Film dokumentalny „Family Business” powstał w kooperacji z firmą CareWork/GKT-Serwis. Opowiada o przygotowaniu do pracy i pierwszych dniach w nowym domu. O trudnych i wzruszających chwilach. Polecamy.
Dyskusja na temat „Alt sein und alt werden, Rund-um-Betreuung” („Być i stawać się osobą starszą, wszystko o opiece”) z udziałem Wernera Tiggesa, współwłaściciela CareWork (wówczas GKT-Serwis).
Na głodowych polskich emeryturach dostawały 1000-1200 zł. Wyjechały do pracy w Niemczech. Teraz – chcąc nie chcąc – stały się głównymi żywicielkami rodzin. Wyliczają, że praca w reichu przynosi im kilka tysięcy złotych miesięcznie. Jeden rok pracy to cztery lata pobieranej emerytury.
"Opiekunki i opiekunowie z Polski wypełniają takie same zadania jak dzieci wobec starszych rodziców czy dziadków...". Przeczytaj wywiad z jednym z współzałożycieli CareWork.
„Pflegerin mit Herz” („Opiekunka z sercem”) to reportaż Ute Jurkovics zrealizowany przy aktywnej współpracy z CareWork (wówczas GKT-Serwis). Film wyprodukowany został dla telewizji ARD-Exclusiv.
„Heute ist gestern und morgen” („Dziś to wczoraj i jutro”) to film dokumentalny, zrealizowany przez Mechtild Gassner, w którym wystąpiła pani Bogumiła Kołpowska - opiekunka z Poznania. Obraz został zrealizowany przy współpracy z CareWork (wówczas GKT-Serwis).
Opiekunki i opiekunowie osób starszych w Niemczech na co dzień stykają się z różnymi dolegliwościami swoich podopiecznych. Jedną z nich może być niedosłuch.
W branży opiekuńczej temat pracy "na czarno" pojawia się bardzo często, zbyt często. Sama instytucja pracy w szarej strefie jest zresztą pewnie tak stara, jak zarobki i podatki w ogóle.
Osoby, które decydują się na pracę opiekunki w Niemczech, w ramach swoich obowiązków spotkać mogą się z wieloma trudnymi sytuacjami. Niektóre z nich mogą zaskoczyć.
Dobre samopoczucie seniora jest w pracy opiekuna osoby starszej równie istotne, jak poprawne wykonywanie czynności pielęgnacyjnych czy odpowiednia dieta.
Opiekunka najczęściej kojarzy nam się z kobietą po 40-tym, 50-tym roku życia. Czy oznacza to jednak, że w tym zawodzie nie ma mężczyzn ani osób młodszych?
Wydaje Ci się, że rozmowa to rozmowa? Myślisz, że w pracy opiekunki osób starszych nie potrzeba specjalnych umiejętności interpersonalnych? Udowadniamy, że to nieprawda.
Jako firma świadcząca usługi opiekuńcze, nie raz i nie dwa mieliśmy okazję poznać osoby z jednym specyficznym wymaganiem odnośnie przyjmowanego zlecenia. Poszukiwały one mianowicie takiego domu, w którym podopieczny mieszka sam.
Tęsknota za krajem ojczystym lub naszą małą ojczyzną - miastem, domem - to często problem osób podejmujących się pracy za granicą.
Jeszcze całkiem niedawno, w czasach, w których kobiety rzadko kiedy pracowały zawodowo, a wielopokoleniowe rodziny mieszkały w jednym domu, kwestia korzystania z domów opieki dla seniorów była marginalna.