Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) powinniśmy każdego dnia wykonywać 10 000 kroków. Podczas spaceru z psem, drogi do pracy, wchodzenia i schodzenia ze schodów.
Z dniem 15 czerwca 2017 roku, we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej, za korzystanie z roamingu zapłacimy tyle samo, ile za analogiczne usługi w kraju.
Praca w opiece w Niemczech wiąże się z szeregiem wyzwań i wyrzeczeń. Najpoważniejszym z nich jest brak stałego, osobistego kontaktu z najbliższymi. Opiekunka w Niemczech tęskni za rodzicami, współmałżonkiem, dziećmi, wnukami czy przyjaciółmi.
Roaming w Unii Europejskiej jest usługą, z której siłą rzeczy korzysta większość osób podróżujących po krajach członkowskich UE. Także opiekunki osób starszych w Niemczech.
Przygotowując się do wyjazdu na zlecenie w Niemczech, opiekunka powinna pamiętać o szeregu spraw organizacyjnych. Jedną z nich jest kwestia sposobu dokonywania płatności.
Zaburzenia pamięci utrudniają codzienną egzystencję i mogą prowadzić do izolacji społecznej. Podopieczny z takimi przypadłościami wymaga pomocy.
Praca opiekunki osoby starszej w Niemczech wiąże się z tymczasową zmianą miejsca zamieszkania i zakwaterowaniem z osobą, która będzie wymagała stałej uwagi. Dla wielu osób jest to bardzo duże obciążenie psychiczne. O czym należy pamiętać, decydując się na podjęcie pracy jako opiekunka osoby starszej w Niemczech?
Opieka nad osobą starszą bardzo często wiąże się z problemem zaników pamięci i towarzyszącego mu otępienia u podopiecznych. Zaniki pamięci występować mogą w różnym nasileniu i mieć wiele przyczyn, a ich najczęstszym powodem jest demencja.
Starzenie się wpływa negatywnie na funkcjonowanie mózgu. Za pomocą odpowiednich ćwiczeń opiekunka osób starszych może nieco spowolnić ich postępowanie. Oczywiście w ten sposób nie da się walczyć z zaawansowaną demencją, ale „gimnastyka mózgu” stanowi pewną profilaktykę chorób otępiennych. W jaki sposób tego dokonać?
Opieka nad osobą starszą jest zajęciem trudnym i obarczonym dużą odpowiedzialnością. Ponadto, jeśli zajmujemy się osobą starszą za granicą, znajdujemy się z dala od rodziny oraz bliskich, co dodatkowo potęguje w nas poczucie samotności. Często zdarza się więc tak, że nie radzimy sobie ze stresem, który nas spotyka.
Pracujesz jako opiekun osoby starszej? Z pewnością niejednokrotnie zastanawiałaś się, w jaki sposób zorganizować czas wolny swojego podopiecznego
Rozpoczynasz pracę jako opiekun osoby starszej? Najprawdopodobniej już niebawem poznasz swojego pierwszego podopiecznego. W jaki sposób nawiązać z nim kontakt? Jak skutecznie pomóc osobie starszej i w jaki sposób zaopiekować się nią tak, aby stworzyć ciepłą relację oraz przyjemną atmosferę?
Zwolnienie lekarskie dla opiekunek osób starszych w Niemczech w trakcie choroby, także płatne przysługuje, jeśli opiekunka opłaci dobrowolną składkę na ubezpieczenie chorobowe.
Za naszym oknem zima na całego. Mróz trzyma i nie odpuszcza, z domu wychodzić się nie chce. Nic tylko opatulić się ciepłym kocem i popijać gorącą herbatę. W takich okolicznościach przyrody wielu odruchowo sięga po pilota i włącza kolejny odcinek serialu – my polecamy coś innego.
Podjęłaś decyzję o rozpoczęciu pracy w opiece w Niemczech, a nie znasz jeszcze języka? Masz już kilka lub nawet kilkanaście wyjazdów za sobą, lecz nadal potrzebujesz pomocy przy porozumiewaniu się? Wypróbuj kilka prostych i przyjemnych sposób nauki języka niemieckiego w domu!
Czego może spodziewać się polska opiekunka osoby starszej, która decyduje się na pracę w Niemczech? Przede wszystkim musi przygotować się na różnice kulturowe między opiekunem a podopiecznym, na które z dużym prawdopodobieństwem natrafi.
Właściwy jadłospis może być prawdziwym wyzwaniem w pracy opiekuna. Brak apetytu lub nadwaga, specjalne zalecenia żywieniowe lub po prostu nawyki, z którymi trudno walczyć, to tylko niektóre z problemów, na które może natknąć się opiekunka.
Wejście Polski do Unii Europejskiej było naszą wspólną szansą. Na szczęście - wykorzystaną. Skorzystały z niej także polskie firmy świadczące usługi na terenie Niemiec.
Każdy Polak i każda Polka doskonale wie, że Dzień Matki przypada na 26 maja. W Niemczech jest jednak trochę inaczej i warto o tym pamiętać!
Wyjazd do pracy do Niemiec nieuchronnie wiąże się z rozłąką z bliskimi - rodziną, przyjaciółmi, kolegami i koleżankami. Istnieją różne sposoby i metody radzenia sobie z tęsknotą podczas zlecenia.
Opiekunie pamiętaj! Tracąc dowód możesz stać się ofiarą nieuczciwości, np. ktoś posługując się Twoim dokumentem zaciągnie kredyt lub pożyczkę, albo podpisze umowę na najem mieszkania, za który nie zapłaci.
Karta EKUZ daje Ci prawo do korzystania z niezbędnej pomocy medycznej. O tym, które świadczenia są niezbędne decyduje lekarz.
Osoby zatrudnione w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech chciałyby otrzymywać dobre wynagrodzenie. To normalne. Ale jak skutecznie wynegocjować korzystniejsze warunki finansowe? Jakie argumenty będą istotne? To pytania, na które warto znać odpowiedź jeszcze przed spotkaniem z pracodawcą.
Bez energii nie ma pracy, dlatego mówcie o swoim żywieniu Waszym pracodawcom!
Oby opiekunek głodnych w pracy było jak najmniej.