Parkinson jest nieuleczalną chorobą układu nerwowego o postępującym charakterze. Podejmując się opieki nad podopiecznym cierpiącym na Parkinsona, warto mieć świadomość, jak choroba ta może się objawiać i rozwijać. Dobrze jest też wiedzieć, na czym polegają podstawowe czynności opiekuńcze.
Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz do pracy za granicę po raz pierwszy, czy jesteś już doświadczonym pracownikiem niemieckiej opieki, każdorazowo przed nowym zleceniem musisz przejść proces rekrutacji. W tym artykule przedstawiamy kolejne etapy naboru w naszej firmie. Zapoznaj się z nimi koniecznie, a następnie zdecyduj, czy praca w niemieckiej opiece to zajęcie dla Ciebie.
Czy znajomość dodatkowego języka obcego poza niemieckim może być atutem przy poszukiwaniu pracy w niemieckiej opiece? Jak najbardziej! Podpowiadamy, jakie języki poza niemieckim cieszą się dużą popularnością, a także, w jakich regionach i miastach znajdziemy największą liczbę ogłoszeń o pracę z takimi wymaganiami.
Wiele osób pracujących w opiece w Niemczech na dźwięk słowa Gewerbe mówi kategoryczne „nie”! Interesuje je tylko i wyłącznie system z ZUS. Co ciekawe, dotyczy to także osób już pobierających świadczenie emerytalne. Skąd ten upór i czy ma on sens? Obalamy mity, podajemy fakty.
W dzisiejszych czasach pracy można poszukiwać na wiele różnych sposobów – od zdalnych w Internecie, po tradycyjne przez biura pośrednictwa pracy. Wśród setek codziennie publikowanych ogłoszeń, niestety zdarzają się również i te nieuczciwe. Jednym ze sposobów uchronienia się przed podjęciem zatrudnienia u nierzetelnego pracodawcy, jest zgłoszenie się do doświadczonej firmy pośredniczącej pracę.
Zadanie „Dzień dobry, szukam pracy jako opiekunka…” bardzo często wybrzmiewa w oddziałach firmy CareWork. Mailowo, telefonicznie i osobiście zgłaszają się do nas panie i panowie zainteresowani wyjazdem do Niemiec.
W branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech szczególnie pożądane są oferty oznaczone jako te, w ramach których opiekunki i opiekunowie pracują na niemieckich warunkach. Co jednak kryje się lub może się kryć pod takim pojęciem? Wyjaśniamy w naszym artykule.
W Niemczech coraz bardziej popularną formą opieki nad seniorami staje się opieka domowa. Niemieckie rodziny i seniorzy preferują ten rodzaj opieki co daje możliwość zatrudnienia Polkom i Polakom zainteresowanych pracą w opiece.
Bez względu na to, czy tylko pracujemy, czy też mieszkamy w Niemczech system edukacji u naszych zachodnich sąsiadów jest wart poznania. Oferuje on także instytucje, z których korzystać mogą opiekunki i opiekunowie seniorów w Niemczech, choć tutaj przeczytacie o nim dużo więcej.
Ergoterapia to rodzaj terapii zajęciowej. Pozytywnie wpływa na sprawność ruchową i intelektualną seniora. Polega na wykonywaniu prostych zajęć takich jak mycie się, zamiatanie. Jej głównym celem jest powrót do samodzielnego funkcjonowania.
Praca w opiece wiąże się nie tylko z czynnościami o charakterze opiekuńczym i prowadzeniem domu. Opiekunka staje się wierną towarzyszką podopiecznego. Zadbaj o to, aby nie popaść w rutynę i miło spędzić wspólne chwilę. Poznaj 30 sposobów jak zagospodarować czas wolny w pracy w opiece.
Z wiekiem coraz trudniej o kontakty towarzyskie – słabną relacje, w otoczeniu jest coraz mniej bliskich osób. Właśnie dlatego, rola opiekunów jest tak ważna. To dzięki nim osoby starsze mogą dzielić się swoimi troskami, opowiadać o wydarzeniach ze swojego życia lub wyrażać swoje opinie na bieżące tematy.
Pytanie o zarobki jest jednym z najczęstszych, jakie pada w kontekście pracy w opiece w Niemczech. Szybkie przeliczenie podanych w euro stawek za granicą i ich porównanie z przeciętnym wynagrodzeniem w Polsce zwykle spotyka się z niedowierzaniem a nawet oburzeniem – jak to, w Polsce tak mało a w Niemczech aż tyle???
Lato to czas, kiedy wielu nauczycieli szuka dodatkowej pracy. Dla tych, którzy znają przynajmniej podstawy języka niemieckiego, nie brakuje ofert w opiece nad osobami starszymi w Niemczech.
Zapobieganie powstawaniu odleżyn u podopiecznych to poważne zadanie, które stoi przed opiekunami osób starszych i niesamodzielnych. Podstawą jest wiedza, jak powstają odleżyny i na czym polega profilaktyka przeciwodleżynowa.
Pochodzisz z Ukrainy i chciałabyś podjąć pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Sprawdź, jakie dokumenty będą wymagane, a także jakie zasady będą regulowały Twój zarobkowy pobyt w innym kraju UE. Poznaj warunki podejmowania legalnej pracy w Niemczech w oparciu o delegowanie pracowników.
Praca w niemieckiej opiece to nie tylko dłuższe, kilkumiesięczne zlecenia. Niektóre opiekunki lub opiekunowie z różnych powodów wolą pracować na krótszych sztelach, zostając u jednej rodziny zaledwie przez 1, 2 albo 3 tygodnie. Takie osoby potocznie nazywa się skoczkami. Wyjaśniamy, jak wygląda praca opiekunki skoczka w Niemczech – sprawdź, czy i kiedy warto korzystać z takich ofert.
Szukasz pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Zastanawiasz się, czy zatrudnić się w domu opieki, czy lepiej podjąć pracę w prywatnym domu? Przedstawiamy wady i zalety obu tych rozwiązań. Opisujemy także warunki pracy w niemieckich domach seniorów i wymagania, które należy spełnić, by zdobyć zatrudnienie w takiej placówce.
Opieka domowa to otwarta branża. Świetnie znajdują się w niej również młode osoby, które znają język niemiecki, ale dopiero zaczynają swoją pracę zawodową lub szukają zatrudnienia na wakacje.
Szukasz dobrze płatnej pracy na wakacje? Masz doświadczenie w opiece nad seniorami i znasz język niemiecki? Spróbuj swoich sił jako opiekunka osób starszych w Niemczech! Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na wyjazd.
Praca w opiece jest wyłącznie dla kobiet? Nic bardziej mylnego! Chcesz pracować w niemieckiej opiece i szukasz zleceń dedykowanych mężczyznom? Wyjaśniamy, jak wygląda sytuacja mężczyzn w branży opiekuńczej i doradzamy, gdzie najlepiej szukać ofert pracy.
Bez wątpienia praca opiekuna osób starszych i niesamodzielnych w Niemczech jest trudnym zajęciem. Na szczęście istnieją pomoce, które ułatwiają nieco wykonywanie codziennych obowiązków związanych z opieką. Sprawdź, gdzie szukać wiedzy.
"Ponad dwa tysiące brutto zarabiają zwykle osoby opiekujące się na stałe seniorami w Polsce. Za granicą kilka razy więcej – mówią przedstawiciele agencji rekrutujących do pracy na rynku usług opiekuńczych". O różnicach w warunkach zatrudnienia w opiece pisze Gazeta Wyborcza.
Szukasz oferty pracy w opiece w Niemczech dla pary, ponieważ chciałbyś podjąć zlecenie wspólnie z małżonkiem? Czy taka praca to dobry pomysł? Opisujemy nasze doświadczenia w zdobywaniu zleceń dla par oraz realia pracy dwóch opiekunów w niemieckiej rodzinie.