Co zrobić, kiedy się zgubisz (sich verlaufen) i nie wiesz, w którą stronę iść? Zamiast błądzić (umherirren), lepiej spytaj o drogę (nach dem Weg fragen)! Pomoże Ci w tym nasz poradnik - niemiecki dla opiekunek. Ucz się języka niemieckiego z CareWork!
W opiece nad osobami starszymi w Niemczech ważna jest nie tylko znajomość języka niemieckiego. Niezwykle istotna jest także umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Podopieczni to osoby starsze i schorowane. Opiekunka wyjeżdżając na zlecenie musi sobie zdawać sprawę, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będzie musiała udzielić pierwszej pomocy.
Jaka pogoda jest najważniejsza? Oczywiście pogoda ducha (die Heiterkeit, der Frohsinn). To w nas. A na co dzień za oknem obserwujemy różne zjawiska pogodowe, nie zawsze miłe. Skorzystaj z naszego poradnika - niemiecki dla opiekunek i ucz się niemieckiego z CareWork!
Wykonując pracę w niemieckiej opiece z pewnością warto podwyższać kompetencje – ciągły rozwój ma istotny wpływ na poprawę naszej samooceny i wiąże się z atrakcyjniejszym wynagrodzeniem. Poniżej przedstawiamy obszary, w których zalecamy rozwijać wiedzę i umiejętności, zwłaszcza jeśli planujemy związać się z branżą opiekuńczą w dłuższej perspektywie. Wskazujemy także, jakie narzędzie i formy organizacji kursów są najpopularniejsze w branży opiekuńczej.
Parkinson jest nieuleczalną chorobą układu nerwowego o postępującym charakterze. Podejmując się opieki nad podopiecznym cierpiącym na Parkinsona, warto mieć świadomość, jak choroba ta może się objawiać i rozwijać. Dobrze jest też wiedzieć, na czym polegają podstawowe czynności opiekuńcze.
Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz do pracy za granicę po raz pierwszy, czy jesteś już doświadczonym pracownikiem niemieckiej opieki, każdorazowo przed nowym zleceniem musisz przejść proces rekrutacji. W tym artykule przedstawiamy kolejne etapy naboru w naszej firmie. Zapoznaj się z nimi koniecznie, a następnie zdecyduj, czy praca w niemieckiej opiece to zajęcie dla Ciebie.
Chciałabyś podjąć zatrudnienie w niemieckiej opiece jednak nie podoba ci się wizja wielkomiejskiego pędu? Wybierz Kassel! To niewielkie miasto położone nad rzeką Fuldą, proponuje wiele atrakcyjnych ofert pracy dla opiekunek osób starszych. Można tu bez problemu odpocząć w otoczeniu natury, zwiedzając przepiękny Wilhelmshöhe, czyli największy park górski w Europie
Czy znajomość dodatkowego języka obcego poza niemieckim może być atutem przy poszukiwaniu pracy w niemieckiej opiece? Jak najbardziej! Podpowiadamy, jakie języki poza niemieckim cieszą się dużą popularnością, a także, w jakich regionach i miastach znajdziemy największą liczbę ogłoszeń o pracę z takimi wymaganiami.
Dla Pani Anny Gewerbe to przede wszystkim decyzyjność i niezależność. Podkreśla, że dzięki własnej firmie nikt jej nie ustawia i ma swobodę w wybieraniu klientów, może negocjować stawki. Ważniejsze wydaje się jednak to, że Pani Anna po prostu lubi swoją pracę. Zapraszamy do przeczytania rozmowy.
Pani Sylwia od ponad 6 lat prowadzi w Niemczech własną firmę, jest opiekunką osób starszych. O wyborze Gewerbe zadecydowały finanse i samodzielność w wyborze zleceń, która pozwala na realizację pasji – podróży w różne części Niemiec. Zapraszamy do lektury wywiadu z Panią Sylwią.
Pani Sonia opieką nad osobami starszymi zajmuje się od 8 lat. Prowadzi własną firmę. Jej zdaniem w tej pracy „najważniejsze cechy to empatia, cierpliwość i pokora”. Dlaczego wybrała Gewerbe? Ponieważ dzięki temu jest sobie „sterem, żeglarzem, okrętem”. Zapraszamy do lektury wywiadu.
Wiele osób pracujących w opiece w Niemczech na dźwięk słowa Gewerbe mówi kategoryczne „nie”! Interesuje je tylko i wyłącznie system z ZUS. Co ciekawe, dotyczy to także osób już pobierających świadczenie emerytalne. Skąd ten upór i czy ma on sens? Obalamy mity, podajemy fakty.
W dzisiejszych czasach pracy można poszukiwać na wiele różnych sposobów – od zdalnych w Internecie, po tradycyjne przez biura pośrednictwa pracy. Wśród setek codziennie publikowanych ogłoszeń, niestety zdarzają się również i te nieuczciwe. Jednym ze sposobów uchronienia się przed podjęciem zatrudnienia u nierzetelnego pracodawcy, jest zgłoszenie się do doświadczonej firmy pośredniczącej pracę.
Wiesbaden jest stolicą Hesji, kraju związkowego w Niemczech oraz miastem słynącym z uzdrowisk, położonym u podnóża gór Taunus. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy szukają pracy w malowniczym regionie o interesującej kulturze. Sprawdź, dlaczego Wiesbaden jest polecane opiekunkom osób starszych oraz poznaj największe atrakcje turystyczne i zabytki tego miejsca.
Zadanie „Dzień dobry, szukam pracy jako opiekunka…” bardzo często wybrzmiewa w oddziałach firmy CareWork. Mailowo, telefonicznie i osobiście zgłaszają się do nas panie i panowie zainteresowani wyjazdem do Niemiec.
W branży opieki nad osobami starszymi w Niemczech szczególnie pożądane są oferty oznaczone jako te, w ramach których opiekunki i opiekunowie pracują na niemieckich warunkach. Co jednak kryje się lub może się kryć pod takim pojęciem? Wyjaśniamy w naszym artykule.
Postęp choroby Alzheimera zmienia osobowość i negatywnie wpływa na sprawność umysłową podopiecznych. Opiekując się osobą cierpiącą na chorobę Alzheimera, warto wiedzieć, jak z nią współpracować. Kluczem jest uważna obserwacja i próba wypracowania zasad postępowania.
W Niemczech coraz bardziej popularną formą opieki nad seniorami staje się opieka domowa. Niemieckie rodziny i seniorzy preferują ten rodzaj opieki co daje możliwość zatrudnienia Polkom i Polakom zainteresowanych pracą w opiece.
Zaparcia to przykra dolegliwość, na którą cierpią najczęściej osoby starsze i obłożnie chore. Mogą być wynikiem przewlekłych schorzeń, ale także efektem nieprawidłowej diety czy braku aktywności fizycznej. Sprawdź, jak definiuje się zaparcia, poznaj najczęstsze przyczyny ich występowania i dowiedz się, jak można im przeciwdziałać.
Bez względu na to, czy tylko pracujemy, czy też mieszkamy w Niemczech system edukacji u naszych zachodnich sąsiadów jest wart poznania. Oferuje on także instytucje, z których korzystać mogą opiekunki i opiekunowie seniorów w Niemczech, choć tutaj przeczytacie o nim dużo więcej.
Ergoterapia to rodzaj terapii zajęciowej. Pozytywnie wpływa na sprawność ruchową i intelektualną seniora. Polega na wykonywaniu prostych zajęć takich jak mycie się, zamiatanie. Jej głównym celem jest powrót do samodzielnego funkcjonowania.
Biegunka jest nie tylko nieprzyjemną przypadłością ze strony układu pokarmowego. Nieleczona u osób starszych, szczególnie w swojej ostrej lub przewlekłej postaci, prowadzi do odwodnienia, które może być niebezpieczne dla zdrowia a nawet życia seniora.
Praca w opiece wiąże się nie tylko z czynnościami o charakterze opiekuńczym i prowadzeniem domu. Opiekunka staje się wierną towarzyszką podopiecznego. Zadbaj o to, aby nie popaść w rutynę i miło spędzić wspólne chwilę. Poznaj 30 sposobów jak zagospodarować czas wolny w pracy w opiece.
Z wiekiem coraz trudniej o kontakty towarzyskie – słabną relacje, w otoczeniu jest coraz mniej bliskich osób. Właśnie dlatego, rola opiekunów jest tak ważna. To dzięki nim osoby starsze mogą dzielić się swoimi troskami, opowiadać o wydarzeniach ze swojego życia lub wyrażać swoje opinie na bieżące tematy.